У Верховній Раді пропонують відмовитися у школах країни від вручення золотих та срібних медалей.
Таку пропозицію висунув Комітет Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій, повідомила секретар комітету народна депутатка Наталія Піпа у Facebook 11 вересня.
Чому виникла така пропозиція?
Депутатка написала, що за останні роки помічено збільшення кількості медалей, при цьому є освітні розриви та зниження рівня знань у випускників через пандемію ковіду та великої війни.
До того ж, Піпа згадала, що вручення золотих та срібних медалей існує тільки в пострадянських країнах зараз. У зв’язку з цим, пропонується відмінити вручення у школах золотих і срібних медалей державного зразка.
Вказується, що це рішення допоможе зекономити державні кошти. При цьому, школи зможуть відзначити своїх учнів за успішність у навчанні власними відзнаками.
На сайті освітнього омбудсмена ще у січні поточного року вказувалося, що золота або срібна медаль випускнику не дає ніяких переваг при вступі до вищого навчального закладу. Однак, вона враховується при вступі до закладу професійної (професійно-технічної) освіти.
Також було наведено дані, що у 2023 році держава витратила 1,8 млн грн для закупівлі 21,3 тис. медалей, а у 2022 році – 1,77 млн грн, щоб закупити 20,6 тис. Медалей. На сайті вказано, що вручення медалей є радше видом морального стимулювання випускників.
З 2015 року наявність медалі не враховується при вступі до ВУЗів, абітурієнтам не робиться ніяких переваг серед інших вступників. При цьому, в офісі освітнього омбудсмена вказано, що наявність медалі у дитини для батьків нерідко слугує публічним “самоствердженням”, а для самої школи – свідченням, що чим більше дітей закінчують з відзнакою, тим вищі знання. Але не завжди, як стверджується, заслуженість медалі підтверджують результати ЗНО чи НМТ.