Через накопичені борги деякі громадяни можуть зіштовхнутися з проблемою арешту не тільки майна, а й рахунків.
Чи можуть арештувати пенсійні виплати, повідомляється на Facebook-сторінці Юридичного порадника для ВПО.
Юристи опублікували важливе роз’яснення
Звернення стягнення на майно боржника полягає не тільки в його арешті, а й в списанні коштів з рахунків у банку. Поки в країні не буде скасовано воєнного стану, припиняється звернення стягнення на пенсію, стипендію тощо.
Але, юристи відзначають, що є й винятки. Наприклад, якщо є рішення про стягнення аліментів, відшкодування шкоди, що була заподіяна каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю внаслідок кримінального правопорушення, якщо у боржника є російське громадянство.
Якщо це інші види зобов’язань, наприклад, за кредитними договорами, тоді на час дії воєнного стану на пенсійні виплати стягнення неможливе.
Але зупинення звернення стягнення може тільки бути відкладено на час вії воєнного стану в країні й це не є причиною, що звільняє боржника перед взятими зобов’язаннями. Тобто, особі дається відстрочка, але заборгованість все одно доведеться погасити.
Якщо ж так сталося, що на пенсійні виплати накладено арешт, юристи радять отримати інформацію про виконавче провадження, тобто постанову про відкриття провадження, про арешт коштів тощо.
В банку слід отримати довідку або виписку за весь період дії рахунка. В ній повинно бути зазначено, що рахунок використовується для пенсійних виплат.
Далі юристи радять звернутися до виконавця з заявою про зняття арешту з банківського рахунка, долучивши довідку з банку. Вказується, що з пенсії мають право списувати не більше 20% від розміру пенсії на місяць. Але якщо окрім пенсії в особи більше немає інших доходів, цей розмір може бути й меншим.