Верховна Рада у четвер, 19 вересня прийняла постанову про зміну назв 327 населених пунктів.
Цю новину в своєму Telegram-каналі повідомив народний депутат Ярослав Железняк, а також поділився подробицями.
Які міста отримали нові назви?
Зокрема, він написав, що 281 народний депутат підтримав рішення про переіменування деяких міст та населених пунктів України. Нову постанову про переіменування було прийнято без обговорення. Але з варіанту, за який голосували вчора, було вилучено 6 населених пунктів.
Железняк додав, що в основному перейменовуються назви населених пунктів, які містять російські та радянські наративи або русифіковані назви. Наприклад, назви, що пов’язані з московськими діячами, радянськими святами або символікою.
Дерутат навів приклади таких назв, зокрема, Пушкіно, Мічуріна, Максима Горького, Кутузівка, Суворове, Некрасове, а також Перше Травня, Першотравенка, Первомайське, Першотравневе, Першотравенськ, Маївка тощо.
Що стосується нових назв міст України, то Новомосковськ в Дніпропетровській області вирішили перейменувати на Самар, Сєвєродонецьк в Луганській області на Сіверськодонецьк, Червоноград на Львівщині – в Шептицький, Ватутіне на Черкащині – на Багачеве, Дружба на Сумщині – в Хутір-Михайлівський тощо.
Вказується, що на початку жовтня парламент планує розглянути перейменування ще низки міст, а саме, Южне на Порт-Анненталь, Южноукраїнськ – на Гард, Синельникове – на Ріднопілля, Первомайськ – на Ольвіопіль, Павлоград – на Матвіїв.
Ще варто зазначити, що в країні продовжується й перейменування не тільки населених пунктів, а й назв вулиць. Здебільшого, їх змінюють на честь загиблих воїнів або відомих українців.