До кінця поточного року Кабмін планує подати в Верховну Раду законопроєкт про проведення масштабної пенсійної реформи.
Про це повідомила міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович та поділилася, як завдяки цьому зміняться виплати громадян, повідомляє inkorr.com.
Як можуть змінитися виплати?
В рамках цієї реформи планується провести вирівнювання та оновлення пенсій. Особливо це стосується тих, хто вже довго перебуває на пенсії. Це потрібно для того, щоб забезпечити громадянам рівні умови у пенсійному забезпеченні.
Одним з важливих нововведень буде те, що українці зможуть самостійно доплачувати єдиний соціальний внесок (ЄСВ). Це дозволить збільшити розмір пенсії, особливо якщо роботодавець не забезпечує достатню заробітну плату.
Якщо дані людини про страховий стаж залишилися на окупованій території або ж в Криму, таким громадянам все одно забезпечить соціальний захист.
З 2026 року в країні планують ввести обов’язкову накопичувальну пенсійну систему. Метою пенсійної реформи є забезпечення рівня пенсійного забезпечення не менше 60% середньої заробітної плати протягом життя. Пояснюється, що 40% з неї буде забезпечено через солідарну систему, а решта – за рахунок накопичувальної системи.
Жолнович також поділилася, що принцип розрахунку пенсій в країні також планують змінити. Зокрема, посадовці хочуть відійти від використання прожиткового мінімуму.
Пенсії будуть обчислюватися на основі середньої заробітної плати в Україні та середньої заробітної плати кожної особи протягом життя. Вказується, що це відповідає європейським стандартам.