Уряд пропонує провести реформу старшої школи, в результаті чого суттєво зміниться підхід до навчання у старших класах, а також учням будуть надаватися нові можливості.
Міністерство освіти та науки України опублікувало відео на цю тему.
Які зміни пропонують провести в старшій школі?
Вже після 9-ого класу українські школярі зможуть обирати, де продовжувати навчання: в академічному, чи в професійному ліцеї.
Тобто, вони самостійно вирішуватимуть, який профіль навчання обрати, що передбачає індивідуальний підхід до кожного учня та його всебічний розвиток.
Якщо підліток обире академічний напрямок, тоді він буде навчатися в ліцеї й готуватиметься до вступу до закладу вищої освіти (ЗВО).
Можна буде зробити вибір серед великого вибору профілів навчання, а саме, STEM, мовно-літературний, суспільно-гуманітарний. Учні зможуть також обрати додаткові предмети, що їх цікавлять.
У випадку вибору професійного напряму, старшокласники будуть швидше опановувати професію й раніше почнуть працювати. В Міносвіти додали, що у профтесі та закладі фахової передвищої освіти буде змога також обирати ті предмети, що пов’язані з майбутньою професією.
Відомо, що реформа старшої школи розпочнеться тільки у 2027 році. Й це буде перший рік, коли учні будуть навчатися не 11, а 12 років для отримання повної середньої освіти.
Тобто, учні, що зараз навчаються у 7-му класі, будуть першими, які обиратимуть, куди йти вчитися після 9-го класу. Якщо це буде академічний напрям, тобто навчання продовжиться в ліцеї, то це теж буде інший навчальний заклад. Міністр освіти Оксен Лісовий пояснив, для чого додавати 12-й клас. На його думку, додатковий клас краще підготує школярів до вишу, також у майбутньому скоротиться навчання на рік на бакалавраті.