Знедавна у юридичних та фізичних осіб та громадян, що проживають як на території України, так і за кордоном, з’явилася можливість долучитися до фінансування пенсійних виплат і здійснювати пожертви на виплату пенсій.
Пенсійний фонд розповів про порядок сплати благодійної пожертви.
Які висуваються вимоги?
Вказується, що на окремий рахунок Пенсійного фонду України може бути сплачена певна сума коштів, яку направлять на пенсійні виплати конкретному пенсіонеру. Або ж цю пожертву можуть використати як додатковий фінансовий ресурс фонду.
Згідно з правилами, будь-якій людині, яка отримує пенсію, незалежно від того, який вид пенсії назначено, який розмір виплати або ж коли її призначили, можна зробити персоналізовану благодійну пенсійну пожертву. Також можна зробити знеособлену пожертву, тоді гроші підуть в фонд, а потім їх розприділятимуть серед пенсіонерів.
Меценат має право самостійно визначати розмір благодійної пожертви. Але згідно з правилами, з повної суми пожертви 70% спрямують на виплату пенсії обраному пенсіонеру, а решта 30% направлять на фінансування всіх пенсій громадян.
У фонді роз’яснили, що для того, щоб зробити пожертву на пенсію, меценату не потрібно подавати якісь документи або ж відвідувати державні установи. Вказується, що благодійну пожертву на пенсію можна зробити через портал електронних послуг ПФУ.
Також у фонді зазначили, що у Податковому кодексі України не згадується, що благодійні пожертви фізичних та юридичних осіб включені до об’єкта оподаткування.