У частини пенсіонерів планують вилучити пенсійні виплати із банківських рахунків.
Видання “На пенсії” вказує, що посадовці готують відповідний законопроєкт.
Кого це може стосуватися?
Статися це може вже у 2025 році, з банківських рахунків пенсіонерів-переселенців можуть вилучити невикористані пенсійні кошти. Такий пункт вказаний у статті 41 проєкту державного бюджету на наступний рік, який Кабінет Міністрів України подав на розгляд до Верховної Ради.
Річ у тому, що якщо навіть пенсіонер протягом 12 місяців не знімав або не отримував пенсію з рахунку, що відкритий у Ощадбанку, тоді ці кошти все одно зберігаються та накопичуються.
Також вказується, що це рішення може стосуватися виплат внутрішньо-переміщених осіб (ВПО). Якщо гроші на рахунку в цьому банку тільки накопичуються, а ніякого руху по рахунку не відбувається, тобто, пенсію не знімають, цими грошима не розплачуються, наприклад, за компослуги або їх не переказують на інший рахунок, тоді такі кошти можуть у 2025 році повернути до держбюджету.
Окрім того, це стосується випадків, коли вимушений переселенець також не пройшов фізичну ідентифікацію протягом 6 місяців з моменту, коли така ідентифікація мала відбутися.
В Мінсоцполітики пояснили, що така процедура стосується виключно ВПО, зареєстрованих на початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Таким громадянам пенсійні рахунки відкривали тільки в Ощадбанку, тому в інших банках України у них рахунків немає.
Якщо так станеться, що пенсію громадянина вилучили й він про це дізнається, тоді йому буде потрібно звернутися в Пенсійний фонд та у відділення Ощадбанку за відновленням виплат.
За підрахунками Міністерства фінансів, орієнтовно з рахунків пенсіонерів-переселенців можуть вилучити близько 11,3 млрд гривень.