Не секрет, що в Україні низькі пенсії й одна з причин, чому такі маленькі виплати в тому, що пенсіонерів більше за громадян, що офіційно працюють.
В Пенсійному фонді України навели точні дані співвідношення кількості пенсіонерів та осіб, що працюють, інформує businessua.com.
Скільки працевлаштованих “годують” пенсіонерів?
У відомстві нараховано близько 11 млн осіб та фізосіб-платників податків (ФОП), з яких збирають податки. Уточнюється, що ФОПів також зареєстровано близько 11 млн осіб. На початку незалежності України згідно зі статистикою одного пенсіонера утримували 6 працівників, а зараз вже це співвідношення один до одного.
В Інституті демографії та соціальних досліджень попереджають, що яким би не був ймовірний сценарій розвитку країни, все одно рівень старіння населення зростатиме. Відповідно, коефіцієнт потенційної підтримки, на яку можуть розраховувати люди похилого віку, буде знижуватися.
В країні відбувається депопуляція населення, тобто, скорочується кількість працездатного населення. У працездатний і дітородний вік входять нечисленні покоління, які були народжені в 1990-х і 2000-х роках. Відзначається, що тоді народжуваність в країні була невисокою.
На пенсію виходять більш численні покоління, які були народжені на початку 1950-х і 1960-х років. Тому, цей факт негативно впливає на пенсійну систему. Але в Інституті вказують, що не слід абсолютизувати тільки демографічний фактор, на нього країна не може ніяк вплинути. Слід також пам’ятати, що незалежно від механізму фінансування пенсій, також впливає й поточний обсяг національного доходу, який можна розприділити.
Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович зазначила, що хоча в один момент пенсії в країні не зростуть, оскільки це неможливо зробити, але на виплати пенсіонерам є кошти. Наприклад, на 2025 рік заплановано два підвищення пенсій.
Жолнович додала, що у березні буде проведено традиційну індексацію, а другий перерахунок можу відбутися у липні 2025 року. Хоча міністерка попередила, що мова не йде про якісь суттєві підвищення, але пенсіонери можуть на них розраховувати. Пенсії щороку збираються не тільки підвищувати на рівень інфляції, а й на рівень розбіжності у розмірі між пенсіями.