Українські діти відстають у навчанні на два роки, вони стали гірше читати та рахувати.
Це показали результати Міжнародної програми з оцінки освітніх досягнень учнів (PISA), повідомляє Ми-Україна.
Що на це вплинуло?
Заступниця міністра освіти Надія Кузьмичова попередила, що наслідками цього може бути те, що в перспективі освітні втрати школярів можуть вплинути на економічний та соціальний прогрес цілої країни.
Кузьмичова також навела дані, що як вважає Світовий банк, через освітні втрати ці учні сумарно втрачатимуть мільярди доларів доходів упродовж свого життя. Це становить реальну загрозу для загального людського капіталу, а також розвитку цілої країни.
Тому, відомство наразі працює над тим, щоб повернути дітей до очного навчання. Також наводяться дані PISA 2022, що приблизно 42% дітей в Україні не можуть зробити базовий розрахунок, 58% школярів досягли базового рівня математичної грамотності, 59% досягли базового рівня читацької грамотності й лише 30% учнів в Україні мають високий рівень читацької грамотності.
При цьому, директорка Українського центру якості освіти вирішила звернути увагу на умови, в яких українські діти проходили тестування. Це був жовтень 2022 року, коли відмічалися екстремальні умови блекауту та ракетні удари росії.
Хоча більшість шкіл у цьому навчальному році повернулися здебільшого до очного навчання, часті та тривалі повітряні тривоги все одно не дозволяють учням повноцінно навчатися в школі.