В ніч з суботи, 26 на неділю, 27 жовтня Україна переходить на зимовий час. Можливо, це буде останнє переведення стрілок годинників.
Голова Ради з урбаністики Києва Віталій Селик в інтерв’ю Українському радіо розповів, як ця процедура впливає на економіку країни, повідомляє businessua.com.
Чи переведення годинників б’є по економіці?
В світі вже давно продовжуються дискусії про те, чи варто переводити стрілки годинників, а також як це впливає на здоров’я людини та на економіку країни. Селик заявив, що згідно з даними, від переведення стрілок годинників українська економіка втрачає лише 2% своїх доходів. Але він пояснив, що ці втрати відбуваються тільки в період переведення.
Депутат вважає за доцільне продовжувати процедуру переходу на літній та зимовий час. Спочатку, він визнав, це доставляє дискомфорт. Як правило, важчим є перший тиждень після переведення стрілок годинників, але це комфортніше для всіх громадян країни.
Якщо не переводити стрілки годинників зараз, то, наприклад, діти в Ужгороді вперше бачили би сонце в грудні приблизно в 09:20 ранку. Перший урок в такому разі або доводилося б проводити ледь не вночі або ж переносити його на 09:30. Це означає, що батькам потрібно було б тільки з 10:00 виходити на роботу, щоб відвести дітей до школи.
Але такий графік не відповідає роботі підприємств та організацій. Крім того, додає депутат, можливо певним містам довелося б вводити абсолютно інші графіки. Наприклад, такі зміни могли б ввести в Ужгороді, але це б вплинуло й на економіку країни.
Селик вважає, що не слід рівнятися на інші країни в цьому питанні, а Україні в період, допоки триває повномасштабна війна, варто тримати єдність і забезпечувати комфорт для всіх мешканців від заходу до сходу.
До слова, як розповіли джерела ВВС, хоча Верховна Рада ще у липні ухвалила рішення, що перехід на зимовий час стане останнім в Україні, але президент України поки що так і не підписав його. Тобто, все ще ймовірно, що ми продовжимо переходити на зимовий та літній час.