Уряд Норвегії вирішив змінити правила надання колективного захисту громадянам України.
Що передбачають ці зміни, детально повідомляється на сайті уряду Норвегії.
Кого з українців це стосується?
Управління у справах іноземців (UDI) визнало деякі регіони України безпечними, відповідно, якщо українці будуть з них прибувати до Норвегії, вони проходитимуть індивідуальну оцінку за загальними правилами надання притулку. До безпечних регіонів уряд Норвегії відніс Львівську, Волинську, Івано-Франківську, Тернопільську, Рівненську та Закарпатську області.
Міністр юстиції та надзвичайних ситуацій Емілія Енгер Мель пояснила, що це рішення пов’язане з необхідністю впорядкувати міграційні процеси та збалансувати навантаження на соціальні служби. Посадовиця поділилася статистикою, що Норвегія вже надала притулок 85 тисячам біженцям з України за останні 2,5 роки. Це більше, ніж в інших країнах Північної Європи.
Додається, що ці зміни не стосуватимуться українців, які вже отримали колективний захист у країні, а також їхніх близьких родичів та пацієнтів, яких евакуювали на лікування до Норвегії.
Вказується, що нові заявники з вказаних вище областей України можуть отримати відмову в наданні притулку, якщо вони не зможуть довести наявність індивідуальної загрози.
Міністр праці та інтеграції Тон’є Бренна додала, що такі зміни необхідні, щоб забезпечити якісну інтеграцію українцям. В Норвегії фіксується нестача житла, а також зростає навантаження на соціальні служби.
Нові заходи допоможуть перерозподілити ресурси та надавати допомогу тільки тим вимушеним біженцям, які дійсно потребують захисту. Уряд Норвегії запевнив, що Україна отримуватиме й надалі незмінну підтримку.