Кабмін має наміри припинити фінансування малокомплектних шкіл в країні, тобто їх закриють.
Ця новина розміщена на сайті Міністерства освіти та науки України.
Чому так вирішили?
З повідомлення виходить, що з нового навчального року, тобто з 1 вересня 2025 року фінансування на таких шкіл вже не буде надходити. Держава буде утримувати тільки ті школи, в яких навчатиметься мінімум 45 учнів.
На думку Міносвіти, такі зміни мають стимулювати місцеві органи самоврядування забезпечувати якіснішу освіту учням громад. Як правило, більші школи краще забезпечені вчителями та навчальним обладнанням.
В малокомплектних школах в одному класі може навчатися 5-6 дітей або за відсутності дітей такого віку їх взагалі можуть не утворювати. Це призводить до того, що діти не отримують належного рівня взаємодії одне з одним, вони не бачать одне в одному прикладів для наслідування, оскільки рне навчаються з однолітками.
В міністерстві додали, що, як правило, такі школи також не забезпечені повністю всіма вчителями. Бувають випадки, коли вчителі не можуть набрати достатню кількість годин зі свого профільного предмету , щоб отримувати достатню зарплату. Тому, в таких школах деякі предмети викладають непрофільні вчителі.
В Міносвіти вказують, що це все впливає на рівень освіти в селах, що підтверджують результати ЗНО або НМТ та міжнародне дослідження PISA. При цьому, в відомстві додали, що це рішення не буде стосуватися початкових та спеціальних шкіл, де навчаються учні з особливими освітніми потребами.