У поточному році Україна офіційно розпочала переговори щодо членства в ЄС. Цей рік дійсно став історичним для нашого євроінтеграційного майбутнього.
Чи досить близько Україна наблизилася до членства в ЄС, розповідає 24 канал.
Що нас чекає далі?
Всі процеси відбувалися досить швидко, оскільки в Євросоюзі тепер є на це політична воля на демонстрацію прогресу в межах переговорного процесу.
Великою перевагою стало те, що 25 червня поточного року рішення про старт переговорів було прийнято одночасно з переговорною рамкою, до цього для деяких країн такого не практикувалося.
Ще вдалося уникнути блокувань переговорного процесу зі сторони країн Європи з використанням право вето під час голосувань в Європейській Раді.
Якщо зі сторони України проаналізувати 2024 рік, то ми зробили гарний старт у переговорному процесі. Почався скринінг, тобто, перевірка законодавства в рамках першого кластера. Єврокомісія на початку 2025 року повинна опублікувати звіт про його результати.
У поточному році наша країна також розробляла три дорожні карти в сферах юстиції, верховенства права, а також функціонування демократичних інституцій та державного управління. У 2025 році аовинно відбутися її затвердження всіма 27 країнами ЄС.
Після затвердження дорожніх карт Єврокомісія для України сформує завдання, які ми повинні виконати й це буде найскладнішим. Зараз в переговорному процесі з ЄС залучені українські дипломати.
Можуть виникнути проблеми, а саме гальмування переговорного процесу на рік або й на два, якщо в країні відбудуться вибори й цих міністрів замінять нові. Крім того, в громадах також необхідно проводити Євроінтеграцію.
Чимало буде залежати від фінансування, що виділятиметься на проведення реформ, важливих для вступу до ЄС. За прогнозом лише до 2029 року Україна зможе виконати всі зобов’язання.