З 24 лютого 2022 року й досі продовжується мобілізація у зв’язку з повномасштабним російським вторгненням в Україну.
Керівник Соціологічної групи Рейтинг Олексій Антипович в інтерв’ю NV розповів, як змінилося ставлення українців до мобілізації в 2024 році.
Свіжі дані
Він пояснив, що коли в чоловіків питають, чи потрібна мобілізація в країні, можна почути ствердну відповідь. Все тому, що є розуміння в суспільстві, що йде війна й комусь треба захищати країну.
Але якщо спитати чоловіка призовного віку, чи він готовий йти захищати країну, якась частка відповість ні. Антипович пояснив, що “назовні” всі підтримують мобілізацію, але якщо ставити непрямі питання, то є чоловіки, які підтримують мобілізацію й при цьому говорять про певні тривожні очікування щодо свого майбутнього в Україні. Вони хочуть працювати в країні, але не воювати.
Також соціолог додав, що стосовно питання, чи достатньою або ж ні є мобілізація в країні, відповіді розділяються порівну.
Якщо ж враховувати вік чоловіків, то старше покоління, якому від 60 років, каже, що мобілізація недостатня, тоді як більш молодше покоління – від 30 років, навпаки, вважає, що мобілізація занадто висока. Тобто, Антипович пояснив, що тим самим вони просять їх не чіпати. Це помітно й потому, що молоді люди неохоче йдуть захищати країну.
Також Антипович зазначив, що минулого року знизився рівень довіри до територіальних центрів комплектування (ТЦК). Станом на грудень 2024 року дві третини українців, тобто 67% опитаних не довіряють ТЦК, тоді як майже третина – 29% відповіли, що довіряють.