В парламенті 228 народних депутатів підтримали законопроєкт, який розробило Міністерство соціальної політики щодо розширення прав та можливостей працевлаштування для осіб з інвалідністю.
На сайті Мінсоцполітики опубліковано деталі рішення.
Які зміни відбудуться?
Відомство вказало, що документ розроблявся за участі народних депутатів, українських та міжнародних експертів, а також представників громадськості. Головним завданням закону є усунення наявних бар’єрів, щоб будь-яка людина з інвалідністю при бажанні та змозі працювати, могла реалізувати свій потенціал та відчувати себе частиною суспільства.
Серед основних нововведень вказується скасування законодавчих обмежень. Тобто, можна буде працювати практично на будь-якій роботі, крім тієї, яка прямо протипоказана за станом здоров’я. Окрім цього, будуть зрівнюватися правила зайнятості для людей з інвалідністю як у приватному, так і в державному секторах.
За словами міністерки соціальної політики Оксани Жолнович, збереження та розвиток людського потенціалу є ключовою метою держави, особливо під час війни. Даний законопроєкт дасть змогу забезпечити реальну підтримку людям з інвалідністю, в тому числі це стосується ветеранів, які хочуть вести активне професійне життя.
Вказується, що держава буде надавати допомогу роботодавцям, що створюватимуть робочі місця для співробітників з інвалідністю. Україна повинна наблизитися до європейських норм, де більш ніж 50% людей з інвалідністю працює. В якості порівняння наводиться приклад, що в Україні цей показник складає всього 16%.
В документі передбачено, що люди з інвалідністю на робочому місці будуть отримувати соціальний супровід. Тобто, в колективі їм будуть надавати додаткову підтримку, наприклад, допомогу персонального асистента або сурдоперекладача.