Деякі захисники України перебувають на фронті з перших днів повномасштабного вторгнення й їм потрібен тривалий відпочинок. Для цього пропонувалося ввести в країні демобілізацію, але закону поки що так і немає.
Президент України Володимир Зеленський заявив в інтерв’ю італійській журналістці Чечілії Салі, чим небезпечна демобілізація. Відео опубліковано на YouTube-каналі Офісу президента України.
Чи це можливо під час війни?
Зеленський визнав, що війна втомлює будь-яку людину, але коли питання стосується мобілізації та демобілізації, насамперед звертати увагу на законодавство.
Президент України зазначив, що у українських військових є право на але демобілізація може в результаті призвести до того, що половина нинішньої армії може піти додому. Він додав, що в такому випадку треба було в перший день здаватися, якщо завтра половина піде додому. Більше того, Путін в такому випадку може вбити всіх українців.
Також годова українського народу ще раз підкреслив, що згідно з законодавством наразі мобілізуються громадяни віком від 25 років. На думку Зеленського, мобілізація дієва, але нинішніх мобілізованих недостаньо. Він додав, що треба працювати над якістю мобілізації.
Під час воєнного стану в країні демобілізація значно складніше проходить, ніж в мирний час. Є певні підстави, що дають військовому право на демобілізацію.
Наприклад, за власним бажанням демобілізація можлива, якщо військовий підписав контракт та при цьому він є громадянином іншої країни. Строковики, які прослужили більше потрібного, отримали право на демобілізацію. Добровольці не можуть служити довше, ніж це вказано в контракті. Якщо особу мобілізували по повістці, то вона буде служити до закінчення воєнного стану.