Чимало українців, з тих, хто був вимушений з початку повномасштабного російського вторгнення залишити Україну, влаштувався працювати за кордоном в школу.
Чим, за їх словами, відрізняється школа в Україні та за кордоном, розповідає сайт НУШ.
Які є відмінності?
Українські вчителі, що працювали в школах Польщі, Чехії, Німеччини поділилися своїми враженнями та чим відрізняються українські школи від закордонних. Вчителька Тетяна Кучерява опинилася в пансіонаті в Чехії після виїзду з України. Їй запропонували роботу вчительки в місцевій школі.
Її робота полягала в тому, щоб допомагати адаптуватися українським дітям після переїзду. Вчителька працювала з дітьми молодших класів. Вона буда вражена тим, що діти відкриті та щирі, дружні, готові підтримати один одного. Вчителі займаються творчістю – співають, танцюють, грають на інструментах. На уроках діти поважають вчителів, вони дотримуються дисципліни, вчителі не підвищують голос на учнів.
Раніше ми писали, що ці дві європейські країни активніше цікавляться абітурієнтами з України
Учні працюють самостійно, головне не те, як учень веде зошит, а як якісно виконує завдання. Кожен учень може працювати в своєму темпі. Якщо хтось виконує завдання швидше іншого, вчитель дає додаткове завдання. Щоденники в школі ведуть інакше, ніж в Україні. Він розділений на три частини: перша частина – запис пропусків, друга – оцінки, третя – записи, якщо дитина забула спортивну форму, не виконала домашнє завдання тощо. Але Тетяна визнає, що шкільна програма в Чехії значно слабша, ніж в Україні.
Ще одна українка Ольга в Польщі пішла працювати в початкову школу, хоча за фахом вона вчитель біології. За її словами, в українських дітей рівень знань вищий, але діти в Польщі мають більше практичних навичок. В молодших класах учням виставляють оцінки за шестибальною шкалою. Якщо учень отримує 1 бал, його можуть залишити на наступний рік. Кількість дітей в класі може бути від 6 до 30 учнів.
Олена Євтушенко з України працювала в початковій школі в Берліні, Німеччина. Перед прийомом на роботу вона підписала чимало документів, один з яких стосувався заборони дискримінувати дітей за расовою належністю та інше. Навчання в початковій школі більше направлене на творчість, а освітня програма не дуже складна.