Уряд дозволив громадянам, які відбувають покарання в тюрмах, добровільно вступати до лав ЗСУ.
Скільки осіб від загальної кількості засуджених можуть піти захищати Батьківщину, розповів в інтерв’ю Укрінформу заступник міністра Євген Пікалов.
Озвучено прогноз
У відомстві прогнозують, що приблизно 20-30% від всіх засуджених в країні можуть приєднатися до лав ЗСУ. На цю мить мобілізувалися понад 8,3 тисяч засуджених, серед яких є 100 жінок. Також повідомляється, що ще 1000 заявок перебуває наразі на розгляді.
Пікалов вважає, що засуджені, що вирішать скористатися цією можливістю, є важливим резервом для посилення оборонних спроможностей держави в умовах продовження війни. Заступник міністра юстиції також додав, що ця ініціатива розглядається не тільки як шлях поповнення лав захисників, а й як механізм ресоціалізації через найвищий прояв громадянської відповідальності.
Також в Мін’юсті описали соціальний портрет людини, яка бажає захищати країну. Середній вік добровольців становить 35 років. При цьому, 60% звільнених є мешканцями міст. Близько третини тих, хто хоче захищати країну, має вищу або неповну вищу освіту. Також у 20% добровольців є родина, тому це ще й можливість для них фінансово допомогти своїй сім’ї.
До слова, в травні 2024 року парламент ухвалив закон, що дозволяє мобілізацію засуджених осіб. Під час військового стану засуджених можуть випустити по УДЗ для проходження ними військової служби за контрактом. Однак, мобілізувати можуть засуджених не за всі вчинені злочини.
Нагадуємо, раніше ми писали, чи дозволяє Конституція мати депутатам множинне громадянство