Щоб мати змогу виплачувати зарплати, соціальні виплати та забезпечувати захисників, держава вимушена домовлятися про надання допомоги з різними організаціями.
Нещодавно стало відомо, що Мінфін веде перемовини щодо реструктуризації міжнародного боргу, але країна отримала відмову. Чи тепер загрожує дефолт, повідомляють novyny.live.
Через який проміжок часу в країні можливий дефолт?
Згідно з інформацією авторитетного видання Reuters, Україна не змогла домовитися з власниками облігацій про реструктуризацію міжнародного на суму приблизно у 20 мільярдів доларів.
Видання вказує, що угода з утримувачами міжнародних облігацій, яка дала змогу Україні призупинити виплати після вторгнення Росії у 2022 році, закінчується вже у серпні цього року.
Однак міністр фінансів України Сергій Марченко заявив, що переговори триватимуть. Він очікує, що уряд досягне угоди до 1 серпня.
Вказується, що наша країна намагається переглянути свій борг, щоб зберегти доступ до міжнародних ринків і при цьому виконати вимоги МВФ щодо реструктуризації.
Марченко заявив, що економіка України являє собою “крихку рівновагу”. Вона залежить від послідовної та суттєвої підтримки з боку партнерів. За його словами, щоб вигравати війни, сильні армії повинні спиратися на сильну економіку.
Згідно зі словами власників облігацій, пропозиція уряду вимагала списання коштів, що “значно перевищує” очікувані ринками 20%. Таке рішення може завдати істотної шкоди майбутній базі інвесторів України, щоб вони при першій же можливості могли повернутися на ринок капіталу.
За прогнозом видання, Україна може спробувати продовжити призупинення платежів після серпня. Однак віддає перевагу більш довгостроковому рішенню — повному перегляду боргу.
Примітно, що проведення реструктуризації боргу в розпал війни завжди розглядалося як безпрецедентне і грандіозне завдання для України. Партнери Києва, які підтримують країну та її економіку, не хочуть, щоб гроші йшли на виплату боргів.