З вівторка, 25 червня розпочнуться переговори щодо вступу України до Європейського Союзу.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зробив заяву, з чого почнеться цей процес, повідомляє 24 канал.
Які етапи потрібно пройти Україні, щоб вступити до ЄС?
Він відзначив, що Україні вдалося всього за 2 роки пройти шлях від надання статусу кандидата до початку перемовин. За словами Кулеби, це рекорд, адже жодна з країн, яка йшла до членства в ЄС, так швидко цей шлях не проходила.
Дипломат зазначив, що все відбувається майже день в день: 23 червня 2022 року Україні було надано статус кандидата, а 25 червня 2024 року вже розпочинаються перемовини. Кулеба прогнозує, що атмосфера у залі буде надзвичайно історична та урочиста. Також дипломат додав, що наша країна кров’ю, потом і слізьми вистраждала право на членство в ЄС.
Голова МЗС України додав, що є певні рамки у переговорах про вступ до ЄС. Тому, 25 червня відбудеться інавгураційна частина. Далі кожен кластер (їх є шість) буде окремо відкриватись, закриватись. Вони працюватимуть кожен у своїй галузі, щоб приводити законодавство України у відповідність стандартів ЄС по кожному блоку.
Кулеба додав, що до завершення перемовин залишається лише 3 кроки. Коли вони завершаться, комісія повинна видати свій висновок про те, що перемовини завершили успішно й Україна відповідає критеріям вступу.
Наступне, що повинно відбутися – ухвалення рішення про підписання угоди про вступ України в ЄС. На третьому, останньому етапі відбувається ратифікація угоди парламентами країн-членів.
Кулеба додав, що після проходження всіх цих етапів Україна стане повноправним членом Європейського Союзу. Оскільки ця можливість так близько, це дає дуже сильну мотивацію рухатися дуже швидко у цьому напрямку.
Також вже деякі експерти роблять прогнози, через які терміни Україна вступить в ЄС. Деякі доволі тривалі у часі. Але Кулеба радить не робити ніяких прогнозів, адже є безліч факторів, що впливають.
Він додав, що перемовини – це непростий шлях, адже на кожному етапі всі країни-члени ЄС повинні мати консенсусне рішення. Але Кулеба зазначив, що не тільки в України, а і в ЄС є мотивація рухатися вперед. Міністр заявив, що й Україна потрібна Євросоюзу, адже це ринок, нова можливість для інвестицій, для розвитку виробництв та торгівлі.