За українським законодавством, вже у 60 років при наявності необхідної кількості страхового стажу особа може звернутися за оформленням пенсії.
Однак, у законодавстві також вказано й підстави для відмови від призначеної пенсії. Роз’яснення з цього приводу публікує ПФУ у Facebook.
З яких причин можна відмовитися від пенсії?
Нещодавно 23 червня набув чинності закон, який дає право пенсіонеру відмовитися від призначеної пенсії в Україні. Вказується, що також особа може припинити виплату пенсій, якщо вирішила тимчасово проживати за кордоном. Для цього слід подати заяву про припинення виплати пенсій.
Якщо особа вже може вийти на заслужений відпочинок, але хоче продовжити працювати, тоді про своє бажання людина повинна повідомити орган Пенсійного фонду України до того, як їй призначать пенсію.
Якщо ж людина цього не зробить, то після досягнення пенсійного віку пенсію можуть призначити автоматично, якщо дані підтверджують, що особа має на це право. У такому випадку пенсію назначають з наступного дня за днем досягнення пенсійного віку.
Крім того, держава дає заохочення тим особам, хто вирішить пізніше вийти на пенсію, хоча має право на вихід на заслужений відпочинок у 60 років. Якщо роботодавець продовжить сплачувати за таку особу податки, їй будуть більші нарахування стажу. За кожен відпрацьований місяць до 5 років після досягнення пенсійного віку відстрочка становить 0,5%, якщо понад 5 років – 0,75%. Якщо на пенсію вийти через 6 років після досягнення пенсійного віку, тобто в 65 років, тоді виплату можна збільшити на 54%.