Про необхідність ввести в країні накопичувальну пенсію чиновники говорять вже декілька років. В четвер, 25 квітня Парламент Україні голосував, чи буде введено її найближчим часом.
Про результати голосування доповів депутат Ярослав Железняк у своєму Telegram-каналі.
Чи буде в Україні впроваджена накопичувальна пенсійна система
Він проінформував українців що депутати Верховної Ради у першому читанні не підтримали законопроєкт №9212 про накопичувальне пенсійне страхування. За нього проголосували лише 214 парламентаріїв.
Железняк додав, що не думає, що у разі його прийняття в найближчому майбутньому для нього був би шанс на втілення. Також він вказав, що у МВФ є вимога, що будь-які зміни в пенсійній системі мають узгоджуватися зі Світовим банком.
Депутат додав, що поки через війну незрозумілою залишається ситуація з демографією в країні, тому фактично неможливо прорахувати макро для такої зміни.
Накопичувальна пенсійна система була б ще одним етапом в пенсійній реформі. Наразі в країні діє солідарний рівень та недержавне пенсійне забезпечення.
Якби в країні ввели накопичувальну систему, тоді кожному українцю б відкрили ще один рахунок, куди б щомісяця відкладалися кошти зі сплачених податків, а після виходу на пенсію людина б отримувала виплати не тільки із солідарної системи, але і накопичувальної.
Міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович розповідаючи, як би могла працювати в країні накопичувальна система, пропонувала, щоби роботодавець сплачував обов’язково 3%, але й працівник би теж відкладав певну суму.
В ідеалі, разом би це повинно б було бути 7-10%, щоб середній внесок покривав би всі видатки та зберігав кошти.