Чинний президент США Джо Байден оголосив, що знімає свою кандидатуру з майбутніх виборів, замість нього Демократичну партію представлятиме віцепрезидентка США Камала Гарріс.
Яку політику щодо України варто чекати від політикині, повідомляє Флот 2017.
Які заяви робила Гарріс щодо ситуації в Україні?
Вказується, що Гарріс вже зібрала майже $100 млн пожертв на свою підтримку і згідно з останніми даними соціального опитування випереджає ще одного кандидата, експрезидента США Дональда Трампа.
Примітно, що в історії США вже був подібний випадок, коли у 1968 році президент Ліндон Джонсон відмовився від переобрання на другий термін, замість нього за пост голови Білого дому боровся віцепрезидент Г’юберт Гамфрі.
Тоді, як повідомляється, демократи з тріском програли вибори республіканцю Річарду Ніксону. Були чутки, що Байден може також передати свої повноваження також Гарріс, але вирішив допрацювати президентську каденцію.
Гарріс у своїй промові подякувала за довіру Байдену та заявила, що зробить все, що в її силах для того, щоб об’єднати Демократичну партію та націю, щоб перемогти Трампа.
Ставлення Гарріс до російсько-української війни схоже з політикою Байдена. Нещодавно вона заявила, що Білий дім допомагає Києву не заради благодійності, а заради процвітання Америки.
Вона додала, що Україна перебуває у сфері стратегічних інтересів США, тому допомога нашій країні зміцнює безпеку та процвітання Америки.
Гарріс також заявляла, що національні кордони України не повинні змінюватися силою. Тобто, на відміну від Трампа вона відкрито не виступає за те, щоб Україна віддала РФ частину своїх територій заради химерного «миру», що буцімто обіцяє Путін у випадку, якщо Україна капітулює.
До того ж Гарріс була однією з прихильників виділення пакета допомоги Україні на суму 61 мільярд доларів. Тобто, у випадку її обрання на посаду президента США нам можна розраховувати на подальшу підтримку й можливо більш рішучі кроки.