У червні проводилося опитування, щоб дізнатися, скільки громадян в країні вважають українську мову рідною.
Результати опитування опублікував центр Разумков.
Як змінилися думки громадян за останні роки?
Соціологічна служба провела опитування респондентів у віці від 18 років та старше. Опитування проводилося на території, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії.
Результати опитування показали, що 78% громадян України вважають українську мову рідною. Наводяться для порівняння дані, що у 2006 році таких громадян було всього 52%.
При цьому, лише 6% респондентів назвали рідною мовою російську, хоча у 2006 році таких було 31%. Ще 13% відповіли, що вважають рідними обидві мови. У 2006 році цей показник складав 16%, тобто майже не змінився.
Також згідно з опитуванням, лише 3% респондентів вважають Росію братнім народом. У понад 90% респондентів слова «Росія» та «прості мешканці Росії» викликають негативні асоціації.
62% опитаних підтримують ідею перенести свято Дня захисника України з 23 лютого на 14 жовтня. При цьому, 51% виступає за те, щоб було два свята.
91% опитаних громадян України відповіли, що «дуже пишаються» або «скоріше пишаються» своїм українським громадянством. Порівняно з даними за минулі роки, коли це питання також задавали, різниця суттєва.
Так, у 2015 році 68% опитаних відповіли, що пишаються своїм громадянством. Якщо брати по регіонах, то 95% жителів Західного регіону, 93% жителів Центрального регіону, 92% жителів Південного регіону та 83% жителів Східного регіону відповіли ствердно на це питання.