Вже зовсім трішки залишається часу до нового навчального року. Проблеми зі світлом все ще залишаються, і, ймовірно, будуть восени та взимку.
Заступник міністра освіти та науки Андрій Сташків повідомив, скільки шкіл наразі по всій країні вже забезпечено генераторами, повідомляє Укрінформ.
Скільки шкіл можуть працювати без світла?
Відповідаючи на це питання, Сташків в ефірі телемарафону зауважив, що ситуація залежно від регіону країни відрізняється. Є школи, які мають генератори й можуть навчатися за умов відключення електрики.
Ба більше, оскільки в них є власні котельні, то вони здатні забезпечити й теплом будівлю. Тобто, теоретично, в таких закладах проблем з навчанням не повинно виникати. За словами посадовця, з регіонів їм передали інформацію, що на цю мить понад 50% шкіл мають такі можливості.
Сташків додав, що вони можуть працювати в очному форматі, якщо також облаштовані поряд чи в цій же будівлі укриття, а також ситуація з безпекою дозволяє такий формат навчання.
При цьому, деякі школи, які не можуть з обʼєктивних причин організувати офлайн-навчання, будуть змушені переходити на синхронний формат. Тобто, вчитель дає завдання учням, а потім перевіряє, як вони опанували матеріал. За словами посадовця, це найменш ефективний формат.
Тому Міносвіти провело низку нарад з обласними військовими адміністраціями, на яких обговорювалося питання забезпечення якомога більшої кількості шкіл генераторами. Сташків заявив, що традиційно навчальний рік в Україні розпочнеться з вересня, але дату завершення школа може обрати самостійно, залежно від виконання навчальної програми.
Але раніше Кабмін заявляв, що завершення навчального року 2024-2025 повинно відбутися не пізніше 30 червня 2025 року. Сташків же пояснив, що якщо навчальну програму школа виконала раніше, то, умовно, завершення навчального року можливе й 30 травня 2025 року.