Мобілізацію продовжено до листопада, тому призов на військову службу буде продовжено.
Чи можуть призвати молодого хлопця до 25 років, пояснює Фокус.
Які зараз існують правила?
Депутати пропонують заборонити мобілізувати осіб, яким ще не виповнилося 25 років. Але це стосуватиметься лише тих, хто раніше не закінчував військову кафедру та не проходив строкову службу.
Вказується, що Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки підтримав законопроєкт № 11379-д, що пропонує такі зміни. Також в документі згадується, що якщо особа у віці від 18 до 25 років вже отримувала статус “обмежено-придатний” у воєнний час, її теж не зможуть мобілізувати.
Секретар оборонного комітету ВР Роман Костенко коментуючи цей проєкт закону додав, що у таких осіб може з’явитися право звільнятися зі служби.
Втім, цей документ спочатку повинні розглянути та підтримати в сесійній залі Ради. Вказується, що необхідність його прийняти виникла у зв’язку з тим, що після змін в процедуру мобілізації, що набрали чинності з травня поточного року, юнаків до 25 років також можуть призвати за певних умов.
Були випадки, коли юнаків у віці 19, 21 років в різних куточках України ТЦК відправляли силоміць проходити військово-лікарську комісію (ВЛК), хоча офіційно вік для мобілізації починається з 25 років.
До слова, як стверджує нардеп Олексій Гончаренко, в Міноборони України вважають, що мобілізація окремих категорій людей, які не досягли 25 років, відбувається за законом.
Депутат додав, що у відомства така позиція, що взагалі потрібно призвати всіх чоловіків у віці від 16 до 60 років. Але Гончаренко вважає, що несправедливо, коли людина з гарним здоров’ям до 25 років не йде на службу, а в тих, у кого є проблеми зі здоров’ям та вони мають статус “обмежено-придатний” й стоять на обліку — забирають.