Вступна кампанія в країні вже завершилася й вже складено певні рейтинги, які спеціальності користувалися більшим та меншим попитом серед абітурієнтів.
Цю інформацію публікує профільне видання osvita.ua.
Які професії хочуть отримати абітурієнти?
Рейтинг складався на основі кількості поданих абітурієнтами заяв на навчання для здобуття ступеня бакалавра після отримання повної загальної середньої освіти за всіма формами навчання.
Як свідчать дані системи, найбільше заявок абітурієнти подавали на такі спеціальності в країні, як «Психологія» – 49 782 заяви, «Менеджмент» – 47 813, «Філологія» – 44 663, «Право» – 40 265 та «Комп’ютерні науки» – 33 121.
Як показано і таблиці, найбільше українців хочуть отримати спеціальність, пов’язану з фінансами – банківська справа, страхування, торгівля, маркетинг, менеджмент тощо.
Як і до цього, чималий інтерес у випускників шкіл є до IT-сфери – комп’ютерні науки, кібербезпека, системний аналіз, інженерія програмного забезпечення та інше. Є досить високий інтерес до вивчення не тільки психології, а й політології, соціології та економіки.
При цьому, до менш популярних спеціальностей відносяться «Суднобудування» – 217 заяв, «Громадське здоров’я» – 163, «Освітні, педагогічні науки» – 75, «Релігієзнавство» – 62.
Вказується, що порівняно з попередніми роками в абітурієнтів не особливо змінилося сприйняття спеціальностей, які вважаються престижними.
Однак, у цьому році менше абітурієнтів зафіксовано на спеціальність «Право», «Комп’ютерні науки», «Інженерія».