Народження дитини є важливою подією у житті людини. Допомога по вагітності та пологах для майбутніх мам є суттєвою підтримкою.
На яку допомогу може розраховувати жінка, яка не має роботи, пояснює Фактам бухгалтер Олена Панченко.
Який розмір допомоги безробітним майбутнім матерям?
Якщо жінка офіційно не працює та не перебуває на обліку у Центрі зайнятості, сума декретних виплат становить 25% від розміру прожиткового мінімуму.
Вказується, що з 1 січня 2024 року цей розмір становить 2 920 грн, відповідно 25% від цієї суми – 730 грн. Якщо ж жінка стоїть на обліку у Центрі зайнятості, розмір допомоги визначають на основі допомоги з безробіття.
За словами бухгалтерки, в Україні кожна жінка має право на декретні виплати. Але є відмінності не тільки у розмірі виплат, а і їх тривалості отримання. Є відмінності залежно від того, скільки дітей очікує жінка.
Наприклад, якщо жінка очікує народження однієї дитини, тоді декретна відпустка складатиме 126 календарних днів декрету, тобто надається 70 днів до пологів та 56 днів після.
У випадку очікування двійні, трійні та ще більше дітей повинна надаватися декретна відпустка строком 140 днів, тобто розподіляється порівну по 70 днів до та після пологів.
Якщо вагітна постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, вона може розраховувати на оплату 180 днів декретної відпустки.
До слова, в Україні допомога при народженні дитини складає 41 280 гривень, але цю суму виплачують повністю не одразу. Спочатку надходить одноразова допомога у розмірі 10 320 гривень, інша сума розбивається на наступні 36 місяців рівними сумами у розмірі 860 грн на місяць.