В країні встановлено єдиний для чоловіків та жінок вік для виходу на пенсію – 60 років. Це ледь не найнижчий показник у Європі, тому були чутки, що пенсійний вік можуть підняти.
Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович в інтерв’ю Укрінформ повідомила, чи є у планах підвищення пенсійного віку.
До чого готуватися українцям?
Хоча в Україні й зафіксовано скорочення трудового населення, у планах відомства немає підвищення пенсійного віку. Жолнович додала, що стандарт, який був закладений ще у 2017 році є оптимальним і його варто зберегти.
До того ж міністерка додала, що не від віку зараз залежить, чи зможе людина вийти на пенсію, а кількість страхового стажу. Згідно з чинними вимогами, у 2024 році жінки та чоловіки можуть оформити пенсію в 60 років, якщо мають не менше 31 року страхового стажу.
До 2028 року цю вимогу будуть підвищувати кожен раз на 12 місяців й після вказаної дати тільки ті особи, які матимуть мінімум 35 років стажу зможуть вийти на заслужений відпочинок.
Тобто, якщо у цьому році особі виповнилося 60 років, але стажу менше ніж 31 року, пенсію людині не буде призначено. У 63 роки, тобто у 2027 році якщо у неї буде від 24 до 34 років стажу, вона зможе вийти на пенсію за віком.
Але якщо й тоді не вистачатиме страхового стажу, то Жолнович нагадала, що коли українцю виповнюється 65 років за будь-яких обставин громадянин зможе вийти на пенсію. Міністерка вважає, що, на її думку, це нормальний варіант.
При цьому, Жолнович додала, що слід підтримувати навички людей літнього віку, щоб вони залишалися на ринку праці якомога довше. Зокрема, вона пропонує підвищувати їх рівень цифрової грамотності.
Окрім цього, міністерка соцполітики додала, що роботодавці повинні розглядати таких працівників як цінний ресурс.