Соціологи провели свіже опитування, щоб дізнатися настрої громадян стосовно ймовірності поступитися територіями Росії, щоб закінчилася війна.
Результати цього опитування опублікував Київський міжнародний інститут соціології.
Які настрої в українців?
Відзначається, що з травня 2023 року поступово зростає частка тих, хто готовий поступитися українськими територіями заради миру. Але попри складну ситуацію на фронті, станом на початок жовтня поточного року все ще 58% опитаних українців виступили проти територіальних поступок.
До кінця минулого року 19% опитаних були готові до територіальних поступок, а вже станом на жовтень цього року їх стало вже 32%. Вказується, що на заході та в центрі України територіальні поступки допускали 31-32% опитаних громадян.
Також на півдні та сході ці показники трохи вищі – на територіальні поступки готові 33% та 40% відповідно. Але автори дослідження додали, що навіть ті опитані, що допускають територіальні поступки, тільки 14% заявили, що сприйматимуть це легко.
Третина опитаних, що відповіли за територіальні поступки, зазначили, що проти визнання де-факто контролю Росії над усіма окупованими територіями. Чверть учасників опитування відповіла, що неприйнятними буде де-факто контроль над Донбасом і Кримом.
Понад половина респондентів відповіли, що готові прийняти певні територіальні поступки, якщо це означатиме надання Україні членство в НАТО. Тільки на заході України думки респондентів розійшлися порівну.
Виконавчий директор КМІС Антон Грушецький коментуючи результати дослідження вказав, що українці не тиснуть на владу щодо досягнення “будь-якого миру”, але й не встановлюють нереалістичні рамки.
Вказується, що опитування проводилося упродовж 20 вересня — 3 жовтня методом телефонних інтерв’ю в усіх регіонах, що контролюється українським урядом. В опитуванні прийняли участь 2004 особи, похибка становить не більше 2,9%.