В Україні зараз громадяни можуть виходити в основному на заслужений відпочинок у 60 років. Виняток становлять працівники певних сфер, які на пільгових умовах можуть вийти на пенсію раніше. Але держава заохочує працювати довше.
Чи можливе підвищення пенсійного віку в країні, повідомила заступниця міністра соціальної політики Дарина Марчак в інтерв’ю для ЦЕС.
Чого чекати українцям?
Вона вважає, що підвищення пенсійного віку не дасть в країні тих результатів, на які було б варто сподіватися. Спочатку, додала Марчак, варто зробити рівні умови.
Тому, на її думку, зараз передчасно говорити про загальне підвищення пенсійного віку, оскільки воно не буде оптимальним. Марчак навела статистику, що на цю мить фактично кожен четвертий громадянин за чинними правилами має право на достроковий вихід на пенсію.
Тому, підвищувати пенсійний вік для тих, в кого він й так порівняно високий, не є справедливим. Тобто, не зрозуміють люди, яким, наприклад, можна тільки в 65 років вийти на заслужений відпочинок, коли є люди, які мають це право в 45 чи 55 років.
Посадовиця вважає, що підвищення пенсійного віку не допоможе суттєво вирішити проблему, але може призвести до того, що всі будуть намагатися потрапити в якусь пільгову категорію, щоб мати привілеї у вигляді дострокового виходу на пенсію.
Марчак навела дані, що наразі десь близько 2 мільйонів сплачують внески з мінімальної зарплати. На її думку, є простір стосовно підвищення свідомості щодо сплати внесків всередині системи.