ЮНЕСКО, культурне агентство ООН опублікувало підрахунки, згідно з якими щороку 9 мов в світі зникає.
Більше того, згідно прогнозу, до кінця століття половина мов планети зникне, пише The Guardian.
Що робити?
Всього наразі в світі близько 7 тисяч мов, але світ стрімко втрачає їх частину. Причину, чому так стається називають в тому, що батьки припиняють розмовляти зі своїми дітьми ними, тому громади втрачають здатність читати власну історію.
В статті вказується, що шкидкість втрат мов прискорюється. Ще десять років тому кожні 3 місяці втрачалася одна мова, а в 2019 році цей процес прискорився до 40 днів. Тобто, 9 мова гинуть тільки за один рік.
Деякі мови зникають з останнім носієм, але тисячі опинилися під загрозою зникнення, бо ними припинили розмовляти досить широко або ж їх вже не використовують в офіційних умовах, зокрема, в школах чи на роботі.
Спільноти, що відчувають придушення своїх традицій під впливом домінуючих мов, ведуть тиху боротьбу за збереження своєї спадщини. Так як згідно з прогнозом половина всих мов може втратитися протягом наступних десятиліть, активісти вирішили звернутися до онлайн-інструментів, щоб зберегти їх.
Також чимало мовних активістів вирішили створювати книги, відео, а також записи, якими можна було б ділитися з іншими. Громадські радіостанції також мають тривалий досвід стосовно надання послуг місцевими мовами.
Також видання The Guardian зазначає, що у світі також намагаються використовувати штучний інтелект для документування деяких мов шляхом обробки текстів і передачі їх у чат-боти.