Ще минулого року Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який дозволяє засудженим служити в ЗСУ, якщо вони добровільно на це погоджуються. При цьому, висувається умова, що термін покарання, який їм залишилося відбути не перевищує трьох років.
Прес-служба Мін’юсту на Facebook-сторінці повідомила, скільки вже засуджених вступили до лав ЗСУ.
Названо кількість
Станом на початок квітня цього року до української армії долучилися понад 8000 добровольців, які раніше відбували покарання. В Мін’юсті додали, що перші групи добровольців приєдналися до бойових підрозділів у серпні 2024 року.
Вказується, що наразі вони воюють у складі легендарних бригад, зокрема 1-го окремого штурмового батальйону “Да Вінчі”, 92-ї окремої штурмової бригади, 93-ї механізованої бригади “Холодний Яр” та інших.
У відомстві поділилися, що деяких з них вже було відзначено державними нагородами за мужність. Організацією процесу займаються пенітенціарні установи, що забезпечують медичні огляди, супровід на військово-лікарські комісії та підготовку необхідних документів.
В міністерстві додали, що зараз на розгляді перебувають понад 900 заяв на умовно-дострокове звільнення для служби в ЗСУ. Начальник Департаменту з питань виконання покарань Мін’юсту Євген Горобець поділився в інтерв’ю Укрінформу раніше, що ця програма дає людям другий шанс – можливість не просто спокутувати провину, а й довести свою відданість Україні на фронті, де потрібен кожен захисник. При чому, вирішують йти на службу в ЗСУ як чоловіки, так і жінки.
Нагадуємо, що Україна та Південна Корея ведуть перемовини щодо обміну полоненими солдатами з КНДР