Успіх засновникам студії дався нелегко, були складнощі, але в результаті з’явилася найбільша україномовна студія освітлення Maincast.
У відео на YouTube-каналі Good Game Gentlemen детально розповідається історія компанії.
Хто доклав зусиль для створення студії?
Заснування студії відбулося влітку 2018 року, коли власну студію кіберспорту вирішив відкрити коментатор V1lat Віталій Волочай та його партнер ще з часів RuHub Андрій Григор’єв. Волочай, коли російське керівництво RuHub вирішило повністю перенести своє виробництво на територію РФ, прийняв рішення залишитися в Києві.
Також в їх команду входять кібертренер Олександр Воронов та головний продюсер конкурента з кіберспортивних трансляцій компанії Starladder Олександр Смаглюк.
У 2019 році компанія вела кіберспортивні трансляції чемпіонату світу-2019 з популярної у світі комп’ютерної гри Dota. Це рішення стало для студії проривом.
Їх трансляція кваліфікацій на The International 2019 студії Maincast отримала 58% всіх переглядів кваліфікацій на Twitch. У цьому ж році студія Maincast вирішила спробувати свої сили та стала турнірним оператором, було проведено два онлайн-турніри.
Вже за рік у 2020 році Maincast отримала ексклюзивні права, щоб висвітлювати турніри із Dota 2 від ESL і DreamHack, а також серії ESL Pro Tour із CS:GO.
Це дало змогу студії обійти конкурентів, а також стати монополістом у сфері кіберспортивних трансляцій в регіоні. Їй вдалося сформувати сильну команду, зокрема коментаторів, які до цього працювали з їх конкурентом – Starladder.
Працювати до студії також повернувся Артем Лепьохін (CaspeRRR), а також доєднався ще один відомий коментатор Дмитро Чумаченко (Droog).
Українська компанія однією з перших у кіберспорті почала використовувати технологію додаткової 3-D-графіки під час показу статистики або у паузах між іграми.
Компанія продовжувала розвиватися, але у 2022 році сталося повномасштабне російське військове вторгнення. Працівники студії почали висвітлювати у своїх соцмережах події в Україні, через що потрапляли під хвилю хейту з боку росіян, що призвела до того, що їхні сторінки чимало разів потрапляли в бани. Maincast почав активне волонтерство, надавав допомогу постраждалим у результаті війни.
Компанія створювала канали, де трансляції велися виключно українською мовою. Maincast домовився з правовласниками, що повністю відмовляється від російськомовних трансляцій, за це їх закрили.
Студія продовжує допомагати українським військовим, проводить численні благодійні трансляції та збирає кошти на різні потреби.
Попри те, що відмова від російських трансляцій вплинула на бізнес, з’явилися й нові можливості. Зокрема, фінал мейджору з Counter Strike встановив для студії рекорд за піковим онлайном на Twich. Відбулося більш ніж за піковим онлайном на Twich.