Днями Верховна Рада проголосувала за скасування переведення годинників двічі на рік.
Академік-секретар відділення загальної біології НАН України Володимир Радченко поділився, чи є така ініціатива правильною та як вона вплине на здоров’я українців, повідомляє «Українська правда».
Чи підтримують академіки скасування переводу стрілок годинників?
У Національній академії наук України підтримали закон про скасування переведення годинників. Згідно з рішенням, у жовтні Україна востаннє виконає цю процедуру й назавжди залишиться на «зимовому часі».
Радченко заявив, що вважає прийнятий закон таким, який відповідає інтересам України. Критиків такого рішення експерт вирішив поділити на три категорії: перші пропонують зберегти традицію переведення годинників, другі хочуть, щоб в країні встановили двочасові пояси, треті виступають за те, щоб країна залишилася на літньому часі.
За словами науковця, практично вся територія Україна повністю розташована у так званому другому часовому поясі (UTC+2) нашої планети.Але більша частина Закарпатської області знаходиться у першому поясі, тоді як окремі східні райони Донецької та Луганської областей – у третьому.
Академік вважає, що все ж рішення перевести всю країну до другого часового поясу правильне, а решта пропозицій позбавлені вагомих обґрунтувань.
При цьому, він додав, що законодавством України допускається встановлювати час початку робочого дня локально (об’єктово), а також регіонально, зокрема з урахуванням часових і сезонних відмінностей.
Також в НАН зазначили, що дослідження не змогли довести позитивних економічних переваг від переходу на літній та зимовий час. При цьому, негативні наслідки на здоров’я людини, особливо дітей, доведено.