Вже незабаром для випускників шкіл та інших абітурієнтів настане час вступних іспитів.
Міністерство освіти України повідомило про зменшення ліцензійних обсягів на освітній рівень бакалавра.
Що це значить для студентів?
В повідомленні відомства вказується, що мова йде про 195 закладів вищої освіти (ЗВО) державної, комунальної та приватної форми власності. При цьому, в Міносвіти запевняють, що даний наказ не впливає на доступність вищої освіти для вступників.
Насправді, метою даного рішення, як вказує прес-служба Міносвіти, є узгодити реальну та задекларовану спроможності закладів освіти. Було проведено аналіз фактичного набору студентів у попередні роки та встановлено, що низка закладів освіти щороку використовує менше ніж 50% ліцензованого обсягу.
Відповідно до законодавства, ліцензії видають безстроково. Однак, за останні роки реальна спроможність ЗВО забезпечувати якісну освіту суттєво змінилася. Міносвіти виявило, що в низці закладів набір на окремі програми взагалі не здійснювався або кількість студентів становить менше ніж половину від визначеного ліцензованого обсягу.
Раніше ми писали, що школярі будуть отримувати гроші за оцінки
В першу чергу, це стосується філій , що не здійснюють набір студентів, а також про приватні ЗВО та деякі переміщені університети. Вони, як вказується, за останні роки набирали відносно невелику кількість здобувачів, але продовжували зберігати «роздуті» ліцензії.
У відомстві міністерства пояснили, що наказ про звуження ліцензійного обсягу стосується ліцензій, виданих на провадження освітньої діяльності за освітніми рівнями бакалавра, магістра, доктора філософії, а ще за регульованими спеціальностями на цих рівнях вищої освіти.
При цьому, в Міносвіти запевнили, що зміни ліцензійного обсягу не впливають на кількість робочих місць викладачів, бо вони залежать від фактичної кількості студентів, а не від обсягу, що дозволений ліцензією.