Майже тиждень сильних нічних морозів в розпал цвітіння плодових дерев нанесли шкоду майбутньому врожаю в Україні.
Аграрії підбили підсумки весняного похолодання, пише thepage.ua.
На що не вплинув мороз?
З 11 квітня температура повітря почала по країні поступово підвищуватися, що означає, що пік заморозків цієї весни пройдений. Вказується, що практично всі дерева, які зацвіли в Україні до заморозків, не дадуть врожаю. Почалося раннє цвітіння через аномально теплу погоду в січні та березні.
Рано почали розквітати не тільки абрикоси, а й персики, алича, слива, вишня та виноград. Зараз же цвіт на цих деревах в’яне та опадає. До того ж, за словами агрономів, не відбулося вчасного запилення бджолами.
Однак, дерева з великими плодами, як-от яблуні та груші, більш захищені й від них ще можна чекати фруктів. З ягодами також можуть бути проблеми, адже чутливі до заморозків лохина, аґрус та смородина. Те ж саме стосується й полуниці, якщо її не накривали.
Тож, ймовірно, в цьому році не варто очікувати на великий врожай ягідних культур. Городні культури, як-от часник та шпинат, у безпеці. Озимі культури також не повинні сильно постраждати від квітневих морозів.
Хоча горох, ячмінь та пшениця отримали від заморозків певний стрес, це може й не вплинути на їх майбутній врожай, оскільки сніг створив захисну плівку. Вказується, що такі заморозки часто трапляються після теплої зими. Також аграрії не виключають, що в травні теж може бути період з нічними заморозками, тож розслаблятися ще зарано.
Нагадуємо, що в М’янмі через 5 днів після землетрусу врятували двох осіб з-під завалів